2.Yıl
Her hakkı saklıdır.©2009

SAYFAYI PAYLAŞ
..::   İlk Defa Uçanlara Uyarılar   ::..

Uçak biletinizi aldıktan sonra ;

Uçağa bineceğiniz havaalanına, uçuştan iç hatlar için en az 1 saat dış hatlar için en az 3 saat önce gitmelisiniz.

Havaalanı,  Giden Yolcu kapısından havaalanına giriniz. Girişte  güvenlik kontrolü yapılacaktır. Bu kontrolde elinizdeki valizi x-ray cihazının içine bırakmalısınız. Ardından sizde kontrol için güvenlik kapısından geçeceksiniz. Burada üzerinizde hiç bir metal eşya olmamasına dikkat ediniz. Üzerinizde ki metal eşyaları yine x-ray cihazının içinden geçecek şekilde oradaki boş kutuların içine bırakabilirsiniz.

Ardından biletiniz için Check-in işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem için bileti aldığınız havayolu firmasının Check-in bankosuna gitmelisiniz. Burada kimliğinizi gösterdikten sonra valiziniz alınıp uçağın kargosuna gönderilecektir. Valiziniz izin verilenden daha ağır ise burada sizden havayolu firması ek ücret talep edebiir. Sonrasında size bir biniş kartı verilecektir. Bu kart üzerinde uçağa biniş saatiniz ve koltuk numaranız yazmaktadır. Biniş kartınızı almadan önce görevliye rica ederek koridor yada cam kenarı şeklinde koltuk tercihinizi de belirtebilirsiniz. Eğer valiziniz yok ise bazı havayolu firmalarının Check-in kiosklarını kullanarak ta biniş kartınızı alabilirsiniz.

Bu aşamayı da geçtikten sonra ikinci güvenlik kontrolünden geçmelisiniz. Bazı havalimanlarında GBT kontrolü yapılmaktadır. Bu durumda elinizdeki biniş kartını onaylatmak için kimliğiniz ile beraber oradaki GBT kontrol noktasına gitmelisiniz. İkinci güvenlik kontrolünden de 1. kontrol de olduğu gibi geçebilirsiniz.

Büyük havaalanlarında farklı uçaklara farklı kapılardan binilmektedir. Bu durumda elinizdeki biniş kartında yada panolarda sizin uçağınız için belirtilen giriş kapısına gitmelisiniz.

Giriş kapısı açıldığında buradaki görevliye de elinizdeki biniş kartı ile beraber kimliğinizi göstermelisiniz. Ardından uçağa binip biniş kartınızda yazan koltuğa oturabilirsiniz.

Uçuştan önce size görevliler uçuş ile ilgili bilgi verecektir.

İyi uçuşlar dileriz.


..::   Bilgilenin   ::..
Yeni Hayat Turizm & Seyahat Acentası
Macar Kardeşler Cad.No:32 Kat:1 Daire:1 (Albaraka Yanı) 34083 Fatih/İSTANBUL