Biletimi Nasıl Alabilirim?

- Uçak biletini Thy, Onurair, Atlasjet, Pegasus, İzair ve Sun Express havayollarının  biletlerini satmaya yetkili acentelerinden veya havayolları ve acentemiz çağrı merkezlerinden veya da sitemizden güven ile alabilirsiniz.
Bebeğim için Bilet Almalı mıyım?
- Uçuş gününde, 3. yaşından henüz gün almamış 0-2 yaş arasındaki bebekler için uçak bileti almalısınız. Uçakta ebeveyninin kucağında seyahat eder. Yaklaşık 10 TL gibi neredeyse bir bedava bilet alınmadan hava alanına gidilirse, hava alanındaki yoğunluk ve vakit sıkışıklığında, bebeğe bilet temin etmek çok güç olur. Belki bu nedenle uçağı kaçırabilirsiniz.
Çocuğum için Bilet Almalı mıyım?
- Uçuş gününde, 3. yaşına girmiş ve 12 yaşından henüz gün almamış 3-12 yaş arasındaki çocuklar için uçak bileti almalısınız. Çocuklar için de uçakta bir koltuk tahsis edilir. Genellikle çocuk biletleri, normal biletlerden vergiler hariç kısımdan %25 daha ucuz ve ekonomik olmaktadır. 
Uçağa Giderken Yanımda Neler Olmalıdır?
- Uçağa giderken yanınıza kesinlikle patlayıcı, delici, kesici cisimler olmamalı. Yeni düzenlemeye göre sıvı ve jel maddeleri de (içki, kolonya, parfüm, diş macunu vs.) uçakta yanınıza almamanız gerekmektedir. Alabileceğiniz 20x20cm lik kilitli ambalajlı olacak şekilde 100ml’yi geçmeyecek kadardır. Varsa diğerlerini bavulunuza koyunuz.
Uçağa Nasıl Gitmeliyim?
- Uçuş saatinden enaz 1 saat önce, trafik koşullarını da dikkate alarak, hava alanında olmayı hedeflemelisiniz. Özelikle bayram ve yoğun günlerde, daha önce gitmelisiniz. 
- Hava yolları, Hava alanına gitmeniz için servis tahsis etmezler. Kendi olanaklarınız ile ya da Havaş veya farklı toplu taşıma araçlarını kullanarak alana gidebilirsiniz. 
Uçağa Nasıl Binebilirim?
- Uçağa binmek üzere kalkış hava alanına gidiniz. Alandaki kontuarların üstündeki monitörlerde nereye gidecekseniz ona bakın. Öncelikle Uçuşunuzu bulup, sonra varış yeri, uçuş kodu ve hareket saatine göre hangi kontuara gideceğinizi bulun. Biletiniz ve kimlik belgenizi yetkiliye göstererek, varsa bagajınızı teslim edip, uçuş kartınızı alınız. Uçakta ne tarafta oturmak istediğinizi, o sırada görevliye söyleyiniz. Uygun ise isteğinize göre yer verir. Onuraır ve Pgs gibi bazı hava yolları, daha rahat olan koltuklar için ekstra fark isteyebiliyorlar.
- Uçuş kartınızı aldıktan sonra, uçuş kartınızda yazan, aynı zamanda yetkilinin de size söylemiş olduğu kapıya gitmek üzere, güvenlik kontrolünden geçmelisiniz. Bu geçişte sizden uçuş kartınız ve kimlik belgenizi tekrar göstermeniz istenecektir.
- Sonra uçağa binmek üzere bildirilen kapının önünde, yetkililerin sizi almalarını bekleyiniz. Kapı açılınca, uçuş kartınız ve kimliğinize tekrar bakılarak sizi uçağa götürecek araca veya küçük alanlarda doğrudan uçağa yönlendirilirsiniz.
Uçakta Nelere Dikkat Etmeliyim?
- Uçağa bindikten sonra, size tahsis edilen koltuktan başka bir koltuğa oturamazsınız. Koltuğunuzu bulmakta zorluk çekerseniz, hosteslerden yardım alabilirsiniz. Yerinize oturunca, kemerinizi bağlayıp, belinize göre ayarlayınız. Kemerinizi bağlamakta zorluk çekerseniz, yine çekinmeden hosteslerden yardım isteyiniz. Uçakta yapılan anons ve yetkililerin diğer isteklerine uyunuz.